Jak správně pečovat o clip in vlasy?

Všeobecné pokyny

  • Vlasy se od pokožky již nemastí a tak není nutné je mýt tak často jako vaše vlastní vlasy. Při občasném nošení je optimální vlasy mýt co 3-4 týdny. Při intenzivním nošení jednou týdně.
  • K česání vlasů používejte pouze kartáč s přírodními štětinami, nebo přírodní dřevěný hřeben.
  • Je třeba myslet na to, že vlasy již nejsou "živé" a nejsou tedy vyživovány od pokožky. Vlasy se během používání vysušují a takto suché vlasy jsou pak náchylnější k zacuchávání a vypadávání. Je tedy důležité pravidelně vlasy ošetřovat přípravky, které vlasům dodají potřebnou výživu. V našem internetovém obchodě vám nabízíme např. Hedvábný olej Matrix total results Sleek, nebo Matrix total results Color care Miracle 12. Tyto přípravky doporučujeme používat v období mezi mytím vlasů. Po umytí vlasů je vhodné je využívat také, jako finální péči. Při správném zacházení se prodlužuje životnost příčesku.

Jak správně umýt clip in vlasy

Důkladně rozčesejte

- předtím, než příčesek budete mýt, jemně, ale důkladně jej rozčesejte vhodným hřebenem

Umyjte příčesek vodou

- Myjte příčesek pod mírným proudem vody a držte ho za spony, aby voda mohla téci po vlasech. Ty se tak nezacuchají.

Naneste šampon

- Jemně naneste šampon směrem od spon ke konečkům. Vlasy nedrhněte a nemotejte. Po aplikaci šamponu vlasy důkladně opláchněte vodou.

Naneste kondicionér nebo masku

- Z opláchnutých vlasů jemně vymáčkněte přebytečnou vodu (např. ručníkem) a aplikujte kondicionér, nebo pro hloubkovou péči masku na vlasy. Nechte působit a poté vlasy opět důkladně vypláchněte.

Nechte vlasy uschnout

- Opatrně vymačkejte zbývající vodu a jemně osušte do sucha ručníkem. Vlasy ručníkem nedrhněte. Nechte vlasy volně uschnout.

Rozčesejte příčesek

- Suchý příčesek jemně rozčesejte vhodným hřebenem. Začněte u konečků a postupujte směrem nahoru. Takto šetrně odstraníte všechna zacuchání. Pozor, při rozčesávání netahejte příliž silně.

Vyžehlete příčesek

- Doporučujeme používat Matrix total results Sleek sprej pod žehličku, který ochraňuje vlasy a zvyšuje účinnost žehlení. Příčesek ukládejte se zapnutými sponami, aby se nezacuchal.

TIP: přečtěte si, jak připnout clip in vlasy, případně si vyberte ze široké nabídky 100% lidských vlasů, které najdete v našem e-shopu.